Programy pro domovy a kluby seniorů

 

 
 

Zvířata jsou výjimečným zpestřením nejen pro děti a jejich rodiče, ale i starší generace. Domovy a kluby seniorů s našimi opeřenými svěřenci navštěvujeme od roku 2017 a každým dalším měsícem sbíráme pozitivní ohlasy. K původnímu hodinovému programu o sovách jsme se proto rozhodli přidat ještě další, věnovaný výhradně dravým ptákům.

Domovům a klubům seniorů tak nabízíme dva programy – Tajemné sovy a Dravci v letu.

Každý z programů trvá přibližně hodinu, po dohodě je však možné jeho délku přizpůsobit publiku. Totéž platí pro úroveň výkladu. Ten vždy prezentujeme tak, aby odpovídal charakteru konkrétní skupiny. Zpravidla tedy rozlišujeme minimálně to, zda jde o klienty domova pro seniory nebo členy klubu seniorů.

 

Tajemné sovy

V programu Tajemné sovy publikum seznamujeme s drtivou většinou druhů evropských sov, jejich stylem života a zajímavostmi, které ho provází. Sovy jsou opředeny mnoha mýty a pověrami, které při programu uvádíme na pravou míru a vysvětlujeme, jak přesně vznikly. Naše sovy jsou odmala pečlivě cvičeny k tomu, aby se nebály kontaktu s lidmi. Díky tomu seniorům létají bezprostředně nad hlavou, nechají se hladit a jsou obdivuhodně klidné a trpělivé.

Typ programu: Ukázka zvířat s výkladem

Kapacita: 100 lidí

Termíny: Celoročně

Délka: 60 minut, lze upravit


Dravci v letu

Typ programu: Ukázka zvířat s výkladem

Kapacita: 100 lidí

Termíny: Celoročně

Délka: 60 minut, lze upravit

V této hodině venované dravým ptákům představujeme 12 dravců z naší přírody i z exotických krajin (včetně supa, orla nebo sokolů). Program je velice kontaktní, účastníci vidí vše z bezprostřední blízkosti, dravce si mohou hladit, a ti odvážní si dokonce mohou vyzkoušet přistání dravce na rukavici. Vše doprovází poutavý, pečlivě sestavený výklad plný zajímavých faktů ze života dravců a lovců obecně.


 

Dodatečné info a cena

Program Tajemné sovy se hodí do jakýchkoliv vnitřních prostor – ideální jsou například klubovny, jídelny, haly či auly. Dravci v letu vyžadují prostory venkovní, tedy nejlépe zahradu nebo dvůr. Ozvučení a úklid (vnitřních prostor) zajišťujeme sami. Cena obou programů je dohodou. Neváhejte nás proto kontaktovat pro veškeré bližší infomace.