Vzdělávací programy pro školky

 

 
 

Mateřským školám nabízíme celkem čtyři naučné programy. Tematicky přitom vycházíme z osvědčené nabídky pro školy základní. Jelikož jde o programy zaměřené na ty nejmenší děti, přinášíme jejich prostřednictvím více zážitků, více bezprostředního kontaktu a také pečlivě promyšlený, jednoduchý a poutavý výklad. Veškeré informace si s dětmi v průběhu celého „představení“ důsledně opakujeme a na závěr si nabyté znalosti shrneme – jak jinak než soutěží. Každý školáček si tak odnáší malou odměnu.

 
 

Dravci v letu

V tomto programu představujeme 12 dravců z naší přírody i exotických krajin (včetně supa, orla, sokolů). Program je velice kontaktní, děti vidí vše z bezprostřední blízkosti, dravce si mohou hladit, a ti odvážní si dokonce mohou vyzkoušet přistání dravce na rukavici. Děti zároveň seznamujeme se základními fakty a poučkami ze života dravců a lovců obecně.

Typ programu: Výklad a letové ukázky

Kapacita: 100 (vnitřní prostory), 120 (zahrada) dětí

Termíny: Duben až říjen

Délka: 45 minut, lze upravit


Tajemné sovy

Jak název napovídá, tento program je věnován výhradně sovám – tajemným, mýtickým a krásným nočním lovcům. Dětem přibližujeme 10 sov, z nichž některé se nechají hladit, některé pomocí sluchu loví atrapu myši a jiné zase létají dětem bezprostředně nad hlavou. Součástí programu jsou ty nejzajímavější informace o sovách a pověrách, které o nich kolují.

Typ programu: Výklad a letové ukázky

Kapacita: 100 dětí (vnitřní prostory)

Termíny: Září až červen

Délka: 45 minut, lze přizpůsobit


Zvířátka kolem nás

Typ programu: Výklad a letové ukázky

Kapacita: 100 dětí (vnitřní prostory)

Termíny: Celoročně

Délka: 45 minut, lze přizpůsobit

Projekční program Zvířátka kolem nás spojuje výklad, promítání videí a ukázku živých zvířat. Díky kombinaci jednoduchého výkladu, poutavé projekce a prezentace živých zvířat je ideálním zpestřením i pro ty nejmenší děti. Zaměřuje se na všechny živočichy, s nimiž se můžeme setkat, od bezobratlých až po savce. Dětem ukazujeme živého pavouka, žábu, hada, chytrou straku a roztomilou fretku.


Mláďátka

V nejroztomilejším z našich programů ukazujeme vývoj mláďat v jednotlivých živočišných skupinách, péči jejich rodičů i to, jak důležitá je v životě schopnost učit se. Program je projekční – jednoduchý výklad doplňujeme ukázkou videí a živých zvířat. Jelikož s sebou vždy vozíme opravdová mláďata, nabízíme tento program pouze v období května až června.

Typ programu: Audiovizuální

Kapacita: 80 dětí (vnitřní prostory)

Termíny: Květen až červen

Délka: 45 minut, lze přizpůsobit


 

Dodatečné info a cena

Ideálním vnitřním prostorem k pořádání programu je společenská místnost, jídelna nebo větší učebna. Co se týče venkovních prostor, nejlépe poslouží zahrada nebo hřiště. Ozvučení a úklid vnitřních prostor zajišťujeme sami.

Cena za jednoho žáka je 80 Kč, platí však pouze při minimální účasti 60 dětí.
Do počtu 60 žáků účtujeme fixní částku 5 000 Kč. Pro bližší informace a konkrétní nabídku nás neváhejte kontaktovat.