Letové ukázky v naší stanici

 

 
 

Na jižním kraji Prahy, mezi poli, loukami a lesem, sídlí naše rodinná záchranná a chovná stanice. Slouží jako domov více než stovce zvířat, od desítek malých i velkých soviček přes jestřáby, orly, supy a sokoly až po papoušky.

Zvířata, která u nás pobývají, lze rozdělit do několika skupin. Tou první jsou zvířata handicapovaná. Tedy převážně dravci a sovy s trvalým postižením či znevýhodněním, které ve světě kruté divoké přírody znamená jediné – nulové šance na přežití.

Druhou skupinu tvoří chovné páry dravých ptáků a sov. Jsme totiž nejen azylem pro zraněná zvířata, ale i místem, kde se každoročně líhnou desítky zdravých mláďat. Některé z nich pak v rámci různých projektů navracíme do volné přírody, a snažíme se tak posilovat populace nejvíce ohrožených druhů.

Podstatnou skupinu zvířecích obyvatelů naší stanice tvoří dravci a sovy, které odmalička cvičíme a pokračujeme tak v prastaré tradici sokolnictví, jehož historie v Česku sahá stovky let zpátky.

A nakonec – stanici každý den hlídají dva velcí psi a jedna menší fenka. A taky my. Přijďte se podívat!

Co budeme dělat?

Budete na vzduchu, v obklopení opeřenců, o kterých se nejdřív dozvíte ty nejzajímavější detaily a následně je uvidíte v letu. Nad vašimi hlavami, z ruky na ruku i za pomoci nejrůznějších sokolnických pomůcek.

Podrobnější popis:

Návštěvu zahájíme prohlídkou, při níž se dozvíte, jak naše stanice funguje, kde jsou jaká zvířata, jaké mají životní styly a jak dobrodružná může být každodenní péče o některé opeřence. Po prohlídce bude čas na pauzu nad hrnkem kávy, čaje nebo skleničkou jiného nealka. Následovat bude letová ukázka, při které vám představíme ty nejzajímavější dravce a sovy. Uvidíte je z bezprostřední blízkosti, pohladíte si je (pokud se nechají J) a hlavně je uvidíte v letu. Cílovou destinací přitom mnohdy bude vaše ruka. Ukázkou vás provede Petr Kolomazník, který má to štěstí, že se mu celoživotní vášeň stala i obživou, a svým nadšením pro věc vás jednoduše okouzlí.

Co je dobré vědět:

Jako zázemí našim hostům slouží zastřešení terasa, kde je prostor k odložení věcí, posezení i drobnému občerstvení. Většinu času v naší stanici ale strávíte pod širým nebem. Je tudíž nanejvýš žádoucí vhodně se obléct.

Pouze v Angličtině