Letové ukázky pro veřejnost

 

 
 

Pořádáte městskou slavnost, historickou akci na zámku či hradu, soukromý event pro zaměstnance firmy nebo třeba oslavu narozenin? Hledáte-li zpestření programu, máme pro vás tip – letové ukázky dravců a sov.

Na vaši akci přivezeme 12 až 15 vycvičených dravců a sov, které od mala pečlivě učíme kontaktu s lidmi. Naši draví ptáci tak při ukázkách létají lidem těsně nad hlavou, volně krouží, sedají dětem i dospělým na ruku nebo loví atrapu kořisti. Doménou soviček je zase dokonale hebké peří a trpělivost, se kterou se nechají jemně hladit.

Ukázku prokládáme výkladem, který je zábavný a zároveň plný faktů o životě dravců a jejich výcviku. Vyvracíme známé mýty, vysvětlujeme mnohdy překvapivé zákonitosti přírody a předáváme publiku ty nejzajímavější historky, které jsme za dlouhá léta práce se zvířaty nasbírali.

Přes 20 let zkušeností

Letovým ukázkám dravců a sov se věnujeme už od roku 1997, kdy jsme jako dvorní sokolníci začali působit na středočeském zámku Konopiště. Po bezmála deseti letech jsme se rozhodli toto trvalé místo opustit a věnovat se i dalším aktivitám. Chuť přibližovat lidem život dravců a umění jejich výcviku nás ale neopustila, a proto jsme se rozhodli letové ukázky prezentovat i nadále.

Rok co rok zpestřujeme program desítek soukromých i veřejných akcí, od oslav narozenin přes svatby a firemní akce až po hradní a zámecké slavnosti, historické jarmarky a rozsáhlé městské akce. Zde najdete kalendář veřejných událostí, na kterých se v příštích měsících budeme podílet.

Jak to funguje?

Vše záleží na konkrétních požadavcích pořadatele. Můžeme přijet na hodinu, půlden i celý den. Letové ukázka může být hodinová či půlhodinová, podle toho, kolik prostoru nám vyhradíte v programu. V případě, že přijedeme na celý den, ukázku můžeme opakovat (měníme ji tak, aby dvakrát nebyla stejná). V mezičase zůstáváme s dravci na vyhrazeném místě a věnujeme se lidem – zájemcům půjčujeme dravce na ruku, zodpovídáme dotazy a na památku rozdáváme pohledy s našimi zvířaty.

Naši prezentaci přizpůsobujeme charakteru akce, a na historických akcích tudíž oblékáme historické kostýmy. Stejně tak je tomu s výkladem – tematicky jej zaměřujeme na historii sokolnictví, lovectví či přírodu, nebo, především pokud jde o svatby a oslavy, jej naopak odlehčujeme.